Destek Dökümanı

Tarayıcılar Arasında Uyumluluk

Tarayıcılar Arasında Uyumluluk

Tarayıcılar arasında uyumluluk, kısaca bir web sitesinin, web uygulamasının veya HTML tasarımının farklı web tarayıcılarında işlev görme kabiliyeti veya esnekliğidir.

Tasarımlarımızın tamamı, tüm tarayıcılar için % 100 uyumludur. KRC & Çağrı Design

Tarayıcılar Arasında Uyumluluk

Tarayıcı uyumluluğu, bir web sitesinin bir kullanıcı tarafından erişilebilir olması ve kullanıcı için tamamen işlevsel olması ile ilintili bir kavramdır. Bir site, bir tarayıcıda çok iyi şekilde çalışabilir ancak diğerlerinde sorun yaşatabilir. Bu durumda belirli bir tarayıcıyla uyumlu olmayan web sitesini kullanan kişilerin deneyimi eksik kalacaktır. Kullanıcıların yaklaşık %90’ının kötü bir deneyim ardından o web sitesine dönme istatistiklerinin çok düştüğü göz önüne alındığında, iyi bir web sitesinin tarayıcılar arası uyumlu olması gerekir.

 

Her tarayıcının render (işleme) motoru da kendine özeldir ve öğeleri web’de oluşturma yöntemleri benzersizdir. Her render motoru farklı bir hıza sahiptir. Uyumsuz bir tarayıcı eklentisi, görüntülerin olması gerektiği gibi görünmesini engelleyerek kullanıcı deneyimini de engelleyebilir. Ayrıca yazı tipleri ve metin yönlendirmesi gibi dikkate alınması gereken değişkenler de bulunmaktadır. Bazı yazı tiplerinin belli başlı tarayıcıların eski sürümleri tarafından desteklenmemesi gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu nedenle her açıdan tarayıcılarda uyumluluk sağlanmalıdır.

author-avatar

CT Destek Hakkında

ÇAĞRI TEKNOLOJİ olarak, kurulduğumuz 2003 yılından bu yana beklentilerinize yanıt veriyoruz. Hedefimiz, sizlere harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü değere sahip hizmetler sunmaktır. ÇAĞRI TEKNOLOJİ Web Tasarım, Reklam Danışmanlık sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimi ile beklediğinizden de fazlasını ortaya koymak için üstün çaba sarf ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir