Destek Dökümanı

Müşteri grubu oluşturma ve müşteri ya da müşteri grubuna göre fiyat belirleme

Müşteri grubu oluşturma ve müşteri ya da müşteri grubuna göre fiyat belirleme

Müşteri grubu oluşturarak, tanımladığınız müşteri ya da müşteri grubuna göre özel fiyatlandırma yapabilir, özel indirimler, kargo tanımlamaları, ödeme seçenekleri tanımlayabilirsiniz. Bu tanımlama ile her müşteri grubu tanımladığınız fiyattan ürün satın alabilir, belirlediğiniz seçeneklere göre işlem yapabilir.

Müşteri grubu oluşturma ve müşteri ya da müşteri grubuna göre fiyat belirleme

BİZİMLE ÇALIŞTIĞINIZ SÜRECE TÜM MODÜL UYGULAMALARI ÜCRETSİZ OLARAK UZMAN EKİPLERİMİZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR

Müşteri grubu oluşturma

Müşteri Grubu oluşturmak için Wp-Admin alanından B2B Satış uygulaması / Gruplar sekmesine tıklayınız. İş (B2B) grupları alanından yeni ekle ile grup oluşturabilirsiniz. Tercihe bağlı olarak oluşturduğunuz gruba ödeme yöntemi, kargo yöntemi seçenekleri de ekleyebilirsiniz.

Müşteri grubu oluşturma ve müşteri ya da müşteri grubuna göre fiyat belirleme

Her Müşteri grubunun fiyat tanımlamalarını ve açıklamalarını ise, ürün içerisinden yapabiliyorsunuz.

Kullanıcıya Müşteri Grubu Atama

Müşteri gruplarınızı belirledikten sonra kullanıcılarınıza müşteri gruplarınızı atamanız gerekecek. Bunun için Wp-Admin alanından KULLANICILAR sekmesine geçiniz. Seçtiğiniz kullanıcıyı DÜZENLE dedikten sonra, o kullanıcı için MÜŞTERİ GRUBUNU seçmeniz yeterli olacaktır.

Artık seçtiğiniz kullanıcı sitenize ÜYE GİRİŞİ ile giriş yaptığında hangi müşteri grubunda ise mağazanızda bulunan ürün fiyatlandırmalarında belirlediğiniz fiyatları görecektir.

Müşteri Grubuna Göre Fiyat Belirleme

Müşteri gruplarına göre fiyat belirlemek için WP-Admin alanından ÜRÜNLER sekmesine geçiniz. Buradan yeni ekle/ mevcut ürünü düzenle ile ürün ya da hizmetiniz için fiyat belirlemesi yapabilirsiniz. Fiyat belirleme işleminde her müşteri grubuna göre fiyat belirlemeniz gerekecektir. Fiyat belirlemediğiniz müşteri grubu için varsayılan olarak standart fiyatlar gösterilir.

author-avatar

CT Destek Hakkında

ÇAĞRI TEKNOLOJİ olarak, kurulduğumuz 2003 yılından bu yana beklentilerinize yanıt veriyoruz. Hedefimiz, sizlere harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü değere sahip hizmetler sunmaktır. ÇAĞRI TEKNOLOJİ Web Tasarım, Reklam Danışmanlık sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimi ile beklediğinizden de fazlasını ortaya koymak için üstün çaba sarf ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir