Destek Dökümanı

Mobil Uyumluluk

Ömür Boyu Lisans ve Güncellemeler

Mobil uyumluluk ya da responsive web tasarımlarının bir çok avantajı vardır. Mobil uyumlu web siteleri, uygun maliyetli, kolay yönetilebilir, seo dostu ve kullanıcı deneyimini arttıran web sitelerdir.

Tasarımlarımızın tamamı mobil uyumlu olup, tüm uygulamalarda % 100 performansla çalışır. KRC & Çağrı Design

Mobil Uyumlu Tasarımların Avantajları

  • Responsive tasarım yani mobil uyumlu web siteler daha kullanışlıdır. Kullanıcı deneyimini daha iyi yaşatırlar ve kullanıcılar kolay bir şekilde web sitenizde gezinebilir.
  • Mobil uyumlu web siteler uygun maliyetlidir. Mobil site ya da mobil uygulamaya göre maliyeti daha düşük ve kullanışlı olduğundan günümüzde web site sahipleri ve web tasarım ajansları mobil uyumlu web site tasarım çalışmalarını arttırmışlardır. Mobil uyumlu web sitelerin iyi bir şekilde hazırlanması sayesinde çok istisnai durumlar hariç mobil siteye hiç ihtiyaç duyulmaz.
  • Mobil uyumlu web siteler arama motorları tarafından tavsiye edilen web sitelerdir. Google başta olmak üzere tüm arama motorları responsive tasarımları daha iyi bir kullanıcı deneyimine sahip oldukları için arama motoru sayfa sonuçlarını (SERP) daha yukarı taşımaktadır.
  • Mobil uyumlu web siteler yani duyarlı web tasarım cihazın boyutlarına göre duyarlı olup şekil değiştirerek adapte olan tasarımlar olduğu için aynı url tek site olacaktır. Tek site olması yönetimi ve güncelleme işlemlerini tek yönetim paneli üzerinden yapmaya olanak sağladığı için zamandan ve paradan ciddi tasarruf sağlar.

Mobil uyumlu web tasarım yeni bir web sitesi yapmak anlamına gelmez. Mobil site yapmakla tasarım yapmak arasında farklılıklar vardır. Mobil site yaptırıldığında bu sitenin sıfırdan yapılması gerekir. Mobil sitelerin sunucu ihtiyacının olması, özgün ama web sitesi ile uyumlu bir tasarımı olması ve bu site için yapılan SEO ve pazarlama çalışmalarının olması gibi farklılıkları vardır. Responsive tasarımlar ise sadece sitenin ön yüzü için yapılan çalışmalardır.

author-avatar

CT Destek Hakkında

ÇAĞRI TEKNOLOJİ olarak, kurulduğumuz 2003 yılından bu yana beklentilerinize yanıt veriyoruz. Hedefimiz, sizlere harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü değere sahip hizmetler sunmaktır. ÇAĞRI TEKNOLOJİ Web Tasarım, Reklam Danışmanlık sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimi ile beklediğinizden de fazlasını ortaya koymak için üstün çaba sarf ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir