Destek Dökümanı

XML Dışa & İçe Aktarma

XML Dışa & İçe Aktarma

XML dosyanızdan veya link üzerinden ürün çekmek istiyorsanız, bu ürünlerin stoklarını belirli aralıklarla güncellemek istiyorsanız ya da ürünlerinizi dışarı aktarmak istiyorsanız tam yerine geldiniz.

XML Dışa & İçe Aktarma

Elinizde ürünlerin bulunduğu bir XML dosyası varsa bu ürünleri wordpress woocommerce alt yapılı web sitenize import edebilmeniz için bu modüle ihtiyacınız olacak. Woocommerce xml import yapmanıza olanak sağlayan modülle woocommerce xml entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

BİZİMLE ÇALIŞTIĞINIZ SÜRECE TÜM MODÜL UYGULAMALARI ÜCRETSİZ OLARAK UZMAN EKİPLERİMİZCE YAPILMAKTADIR.

1. Adım: Dosyanızı Yükleyin

XML Dışa & İçe Aktarma

İçe aktarma oluşturmanın ilk adımı, içe aktarma dosyanızı yüklemektir. Dosyayı bilgisayarınızdan yüklemeyi, dosyaya bir URL yapıştırmayı veya WP All Import ile zaten kullandığınız mevcut bir dosyayı seçmeyi seçebilirsiniz.

Ardından, Yeni Öğeler veya Mevcut Öğeler’i seçin. Dosyanızdaki verileri zaten sitenizde bulunan gönderilere aktarıyorsanız, Mevcut Öğeler’i seçin. Aksi takdirde, Yeni Öğeler’i seçin.

Son olarak, neyi içe aktarmak istediğinize karar vermeniz gerekir. WooCommerce ürünleri veya emlak mülkleri gibi diğer temalar ve eklentiler tarafından eklenen gönderileri, sayfaları, sınıflandırmaları, kullanıcıları veya özel gönderi türlerini içe aktarabilirsiniz.

XML Dışa & İçe Aktarma

2. Adım: XML Verilerinizi İnceleyin

Modül, dosyanızı işleyecek ve içe aktarma için hazırlayacaktır. Bir CSV yüklediyseniz, doğru sınırlayıcının kullanıldığını kontrol edin. Bir XML dosyası yüklediyseniz, doğru düğümün seçildiğini kontrol edin.

Yalnızca içe aktarma dosyanızdaki bazı kayıtları içe aktarmak istiyorsanız, filtre kuralları ekleyebilirsiniz.

3. Adım: XML dosyanızdaki etiketleri eşleştirin

İçe aktarma dosyanızdaki her sütun veya öğe sağda görüntülenecektir. Sol tarafta içe aktarmanız var. WP All Import, burada oluşturduğunuz içe aktarma şablonunu kullanarak gönderiler oluşturacaktır. İçe aktarma verilerinizi sağdan sola sürüklemeniz yeterlidir. İhtiyaçlarınıza göre alanları istediğiniz kadar az veya çok doldurabilirsiniz

XML Dışa & İçe Aktarma

4. Adım: Hangi Verilerin Güncelleneceğini Seçin

Burada, WP All Import’a her bir belirli veri parçasının nasıl ele alınacağını söyleyebilirsiniz. Örneğin, gönderilere yalnızca yeni görseller eklemesini veya yalnızca ürünlerinizin stokunu ve fiyatını güncellemesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu içe aktarmayı bir zamanlamaya ve diğer gelişmiş seçeneklere göre çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

XML Dışa & İçe Aktarma

Not: Kullanım video linki modülü ya da tasarımı satın aldığınızda gönderilecektir.

author-avatar

CT Destek Hakkında

ÇAĞRI TEKNOLOJİ olarak, kurulduğumuz 2003 yılından bu yana beklentilerinize yanıt veriyoruz. Hedefimiz, sizlere harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü değere sahip hizmetler sunmaktır. ÇAĞRI TEKNOLOJİ Web Tasarım, Reklam Danışmanlık sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimi ile beklediğinizden de fazlasını ortaya koymak için üstün çaba sarf ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir