Destek Dokümanı

Form Oluşturma ve Raporlama

Form Oluşturma ve Raporlama

Form Oluşturma ve Raporlama Modülü, interaktif (etkileşimli) formlar oluşturmanız ve web sitenize entegre etmeniz için mükemmel hazırlanmış bir uygulamadır. Bu uygulamada hazır formlar kullanabileceğiniz gibi, sürükle-bırak modülü ile kendiniz de yeni form oluşturabilirsiniz.

BİZİMLE ÇALIŞTIĞINIZ SÜRECE TÜM MODÜL UYGULAMALARI ÜCRETSİZ OLARAK UZMAN EKİPLERİMİZ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Form Oluşturma ve Raporlama Modülü Uygulamaları

Form Oluşturma ve Raporlama Modülü ile yapabileceklerinizden bazılarını aşağıda listeledik;

 • İletişim Formu Oluşturucu
 • Etkileşimli (İnteraktif) Form Oluşturucu
 • Maliyet Tahmini Formu Oluşturucu
 • Ödeme Formu Oluşturucu
 • Sınav Formu Oluşturucu
 • Rezervasyon Formu Oluşturucu
 • Başvuru Formu Oluşturucu
 • Hızlı Soru Formu Oluşturucu
 • Anket Formu Oluşturucu
 • Sözleşme Formu Oluşturucu
 • Yapışkan Form Oluşturucu
 • Pop-up Form Oluşturucu
 • Geri Bildirim Formu Oluşturucu
 • Çok Adımlı Form Oluşturucu
 • Sipariş Formu Oluşturucu

Yeni bir form oluşturmak için wp-admin alanından FORMLAR uygulamasına gidiniz. Yeni Bir Formy oluştur butonuna tıklayarak, iterseniz şablonlardan birisini seçebilir, dilerseniz yeni bir form oluşturabilirsiniz.  Bununla birlikte tüm formlar için raporlama, çıktı alma ve paylaşma uygulamaları da mevcuttur.

Form Oluşturma ve Raporlama Modülü Genel Bilgiler

Form Analizi – Form görünümleri, form gönderimleri ve form etkileşimleri istatistiklerini veren analizler mevcuttur. Ayrıca size GeoLocation istatistikleri sağlar! Artık form gönderimlerinizin nereden geldiğini görebilirsiniz!

Maliyet Tahminleri / Matematik Mantığı – Kullanıcı seçimlerine dayalı olarak maliyet hesaplamaları yapmak için Matematik Mantığını kullanın. Herhangi bir sayıda alanda herhangi bir özel formül kullanabilirsiniz.

Tam Duyarlı – Form uygulaması, telefonlardan tabletlere ve masaüstü bilgisayarlara kadar herhangi bir cihaza kolay ve verimli bir şekilde ölçeklenir.

Etkileşimli Formlar – Formlardaki kullanıcı girdilerini bir konuşma biçiminde görüntüleyerek kullanıcılarınızla gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabilirsiniz.

Koşullu Mantık – Form uygulaması, kullanıcılarınızın girdilerine dayalı olarak form öğelerini göstermek ve gizlemek için gelişmiş koşullu mantık içerir. Birden çok koşul ve birden çok eylemle sınırsız kural ekleyebilirsiniz. Örneğin, herhangi bir sayıda eylemi çalıştırmadan önce 3 koşulun doğru olması koşuluna sahip bir kural ekleyin.

50’den Fazla Form Öğesi – Mükemmel piksel hassasiyetiyle 50’den fazla Bootstrap stili alandan yararlanın! Özel alanlardan yükleyicilere ve en yaygın form alanlarınıza uygulayabilirsiniz.

Çok Adımlı Formlar ve Çevrimiçi Testler – Kullanıcılarınızın kolaylıkla tamamlaması için çoklu ve büyük formları yönetilebilir adımlara bölebilirsiniz. Çevrimiçi anketler oluşturmak için çoklu adımları, matematik mantığını ve koşullu mantığı birleştirebilrisiniz.

Açılır Pencere Formları – Çok fonksiyonlu ve açılır pencere formlarını Tetikleyin! Bir kullanıcı sayfadan ayrılmaya çalıştığında ve/veya sayfada “x” kadar zaman harcadığında ve/veya kullanıcı sayfanın üst kısmından belirli bir konuma kaydırdığında, form otomatik açılır

Gönderim Raporları ve Dışa Aktarmalar – Kendi kriterlerinize göre form gönderimlerinizden raporlar oluşturun. Raporlarınız ayrıca CSV ve/veya PDF olarak dışa aktarabilirsiniz.

Modern Tasarım – Modern trendler ve teknikler göz önünde bulundurularak tasarlanan Form uygulaması, müşterilerinizle yepyeni ve heyecan verici bir şekilde bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

Sürükle ve Bırak – Basit sürükle ve bırak ile form öğeleri ekleyin ve sıralayın. Solitare oynayabilirseniz, tek bir kod satırı olmadan çarpıcı web formları oluşturabilirsiniz!

Tam Izgara Sistemi – Türünün tek örneği sürüklenebilir ızgara sistemiyle herhangi bir form düzeni oluşturabilirsiniz. Sınırsız ızgara yerleştirme mevcuttur

Form Animasyonları – 70’den fazla süper akıcı animasyonla kullanıcılarınızın dikkatini çekin.

660+ Simgeler – Form alanlarına eklenebilecek 660+ simgeden yararlanın. Font Awesome simgeleri vektörlerdir; bu, yüksek çözünürlüklü ekranlarda muhteşem oldukları anlamına gelir.

1200+ Google Yazı Tipi – Formlarınızda kullanmak üzere Google Yazı Tipi Dizini’nden kolayca yazı tipleri eklemenizi sağlar. Form uygulamasında 1200’den fazla yazı tipi kullanıma sunulmuştur.

Dahili Anti-Spam Koruması – Form uygulaması dahili Anti-spam ile asla istenmeyen bir e-posta almayacaksınız. Kullanıcılarınızın aslında insan olduğunu kanıtlamak için captcha’ya gerek yok!

E-posta Otomatik Yanıtlayıcı – Tüm form verilerinizi tamamen özelleştirilebilir e-postalarda alın. Birden fazla alıcıya yönetici e-postaları gönderin ve/veya son kullanıcılara onay e-postaları gönderin!

Gönderi Depolama ve Dışa Aktarma – Tüm form gönderimleri veritabanınızda saklanır ve yönetici panelinden görüntülenebilir. Girişler ayrıca Excel’e aktarılabilir!

Form Alma ve Verme – Formu tek bir tıklamayla dışa aktarın. Tüm form ayarlarını içerir ve herhangi bir Form uygulaması kurulumuna aktarılabilir.

Anket Alanları – Derecelendirme, yıldız ve gülen yüz derecelendirmesi alanları ile güzel anketler oluşturabilirsiniz

Önceden Doldurulmuş Alanlar – Varsayılan alan değerlerini ayarlayın! Diğer formlardan otomatik doldurma alanları! URL parametrelerinden otomatik doldurma alanları!

Yapışkan Formlar – Sitenizin herhangi bir tarafına yapışkan/kaydırmalı formlar ekleyebilirsiniz

Aynı Sayfa Formları – Herhangi bir çakışma olmadan tek bir sayfada istediğiniz kadar form olabilir!

AJAX Powered – Formları sayfa yenilemeden gönderebilirsiniz.

Kenar Çubuğu Widget’ı – Widget’ları ile kenar çubuklarınıza formlar ekleyebilirsiniz…

Dosya Yükleyici Alanları – Dosyaları e-posta ekleri olarak alın. Ayrıca arka uçtan görüntülenebilir ve indirilebilir. Dosya türü doğrulamasını ve canlı görüntü önizlemesini içerir.

Gizli Alanlar – Form gönderimlerinden ekstra yönetici bilgileri için formlarınıza dinamik ve/veya statik gizli alanlar ekleyin.

Stil Oluşturma Araç Çubuğu – Photoshop, Fireworks, MS Paint vb. gibi popüler araçlara benzer, türünün tek örneği stil araç çubuğumuzu kullanarak formlarınızı kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Görev çubuğu – Aynı anda birden çok form üzerinde çalışın. Görev çubuğundan görev pencereleri arasında kolayca geçiş yapın. Gerçek bir zaman tasarrufu!

Kişisel Tercihler – Tüm yeni formlar için varsayılan olarak kullanılacak kişisel tercihleri ​​ayarlayarak zaman kazanın!

Form Doğrulama – Gerekli alanları yapın ve alanlarınızı şu şekilde doğrulayın: Herhangi Bir Biçim, E-posta, Telefon Numarası, URL, Yalnızca Sayılar veya Yalnızca Metin gibi varyasyonlar kullanabilirsiniz.

Min/Maks Karakter Sınırlama – İzin verilen maksimum/minimum karakterleri ayarlayarak çok satırlı metin alanlarındaki ve tek satırlı metin alanlarındaki karakterleri sınırlayın. Toplam karakter sayısı göstergesini içerir.

Klavye Kısayolları – Yerleşik klavye kısayollarını kullanarak zaman kazanın. Örneğin, CTRL+ALT+S tuşlarına basarak bir formu kaydedin.

Canlı Form Önizleyici – Formunuzu oluşturmakla meşgulken istediğiniz zaman gerçek zamanlı olarak önizleme yapabilirsiniz.

Yinelenen Formlar – Tek bir tıklamayla mevcut formları çoğaltın! Yinelenen formlar, orijinal formun tüm ayarlarını içerir!

Form Şablonları – Tekrar tekrar kullanılmak üzere kendi özel form şablonlarınızı oluşturun!

Sınırsız Formlar – Web sitenizde sahip olabileceğiniz formların sınırı yoktur.

Kişiselleştirilmiş Yönetici Paneli – Kendi kişiselleştirilmiş Form uygulaması yönetici paneli düzenlerinizi oluşturun ve kaydedin!

Tonlarca Alan Ayarı – Çok çeşitli kullanımı kolay ayarlarla form alanlarınızı özelleştirin!

Alan Çoğaltma – Alanları, ızgaraları, panelleri ve herhangi bir form öğesini kopyalayın, böylece çifte iş yapmak zorunda kalmazsınız!

Gömme Seçenekleri – Formları gönderiye, sayfalara, kenar çubuklarına ve/veya tema şablonu dosyalarına Göm/Kullan! Kısa kodlar oluşturmak için Form uygulaması sayfası/yazı düzenleyici düğmesini kullanın.

Gönderimden Sonra Yönlendir – Bir form gönderildikten sonra kullanıcılarınızı belirli bir URL’ye yönlendirebilirsiniz. Örneğin, kendi özel “Teşekkürler” sayfanıza vb.

AJAX Destekli Yönetici Paneli – NEX-Forms yönetici paneli, sayfa yenileme olmadan size gerçek bir masaüstü uygulaması hissi verecektir. Her şey tek bir çok yönlü yönetici aracında yapılır ve bulunur!

Çoklu E-posta Yöntemleri – Güvenli SMTP’den normal WordPress Mail’e kadar kendi posta teslim yöntemlerinizi seçebilirsiniz.

Uygulama ile ilgili tanıtım videosu, tasarımı satın aldığınızda ayrıca linkle gönderilecektir.

Örnek: Arıza Formu, Teklif Formu gibi uygulamalarımızı kullanan firmalarımızdan İstanbul Koltuk Döşeme firması, bu entegrasyonun tüm özelliklerini kendisi oluşturarak yapmaktadır. 

Form Oluşturma ve Raporlama Modülü Avantajları

Form Oluşturma ve Raporlama Modülü, interaktif (etkileşimli) formlar oluşturmanız ve web sitenize entegre etmeniz için mükemmel hazırlanmış bir uygulamadır.

Ürün ve hizmetlerinizde satış pazarlama hedeflerinize ulaşmanız için tüm imkanları kullanan Çağrı Tasarım ile her zaman bir adım önde olacaksınız. 

“Birlikte Satın Al” uygulaması

Birlikte Satın Al uygulaması, kurumsal e-ticaret sitelerinde oldukça fazla uygulanan bir özellik olup, satışları artırmak için etkin bir yöntemdir.

W Logo kare 50 Ücretsiz Kargo Bildirim Ekranı W Logo kare 50 Döviz Modülü W Logo kare 50 Pazaryeri Entegrasyonu W Logo kare 50 Kademeli Fiyatlandırma W Logo kare 50 Üründe İndirim Zaman Sayacı W Logo kare 50 Partner Reklam Desteği W Logo kare 50 Ölçü Rehberi Entegrasyonu W Logo kare 50 Teklif Yönetim Sistemi W Logo kare 50 E-Ticaret Cüzdan Uygulaması W Logo kare 50 Sözleşmeler Modülü W Logo kare 50 Gelişmiş Kargo Yönetimi W Logo kare 50 “Akıllı Robot” Entegrasyonu W Logo kare 50 Müşteri Grubu Oluşturma W Logo kare 50 Sipariş Takip Modülü W Logo kare 50 Toplu Ürün Düzenleme W Logo kare 50 SEO Entegrasyonu
W Logo kare 50 Ücretsiz Kargo Bildirim Ekranı W Logo kare 50 Döviz Modülü W Logo kare 50 Pazaryeri Entegrasyonu W Logo kare 50 Kademeli Fiyatlandırma W Logo kare 50 Üründe İndirim Zaman Sayacı W Logo kare 50 Partner Reklam Desteği W Logo kare 50 Ölçü Rehberi Entegrasyonu W Logo kare 50 Teklif Yönetim Sistemi W Logo kare 50 E-Ticaret Cüzdan Uygulaması W Logo kare 50 Sözleşmeler Modülü W Logo kare 50 Gelişmiş Kargo Yönetimi W Logo kare 50 “Akıllı Robot” Entegrasyonu W Logo kare 50 Müşteri Grubu Oluşturma W Logo kare 50 Sipariş Takip Modülü W Logo kare 50 Toplu Ürün Düzenleme W Logo kare 50 SEO Entegrasyonu
author-avatar

CT Destek Hakkında

ÇAĞRI TEKNOLOJİ olarak, kurulduğumuz 2003 yılından bu yana beklentilerinize yanıt veriyoruz. Hedefimiz, sizlere harika bir müşteri deneyimi ve olağanüstü değere sahip hizmetler sunmaktır. ÇAĞRI TEKNOLOJİ Web Tasarım, Reklam Danışmanlık sektöründeki 20 yılı aşkın deneyimi ile beklediğinizden de fazlasını ortaya koymak için üstün çaba sarf ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir